Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Distanční vzdělávání

Distanční vzděláváníDatum konání:
1.3.2021
Datum ukončení:
28.3.2021

Distanční vzdělávání

MŠ je povinna zajistit vzdělávání distančním způsobem pro děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

Děti, pro které je předškolní vzdělávání povinné, mají povinnost se tímto způsobem vzdělávat.

U dětí předškolního věku se jedná především o plnění praktických úkolů využívajících přirozené podmínky dětí vjejich domácím prostředí tvořivé práce,aplikace znalostí a dovedností v praxi, projekty zaměřené na samostatnou práci dítěte či na rozvoj kompetencí (společná hra, příprava jídla, práce na zahradě, pohyb vpřírodě, drobné domácí práce, péče o domácí zvířata, hudební a výtvarné aktivity, vytváření portfolia atd.).

Těžiště vzdělávání spočívá především v inspirativních tipech na společné aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí, na tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby atd.

Zadávání aktivit pro domácím vzdělávání bude probíhat písemně na e-mail rodičů, popř.telefonicky, ve specifických případech i osobně jednou za týden - v pondělí. Děti zakládají vypracované pracovní listy do složky, donesou do MŠ po ukončení Domácí výuky. Rodiče dětí mohou posílat fotografie výrobků, aktivit s dětmi, obrázky atd. na e- mail.

Rolí rodičů je především podporovat své dítě, aby dostálo své povinnosti vzdělávat se, posilovat jeho vnitřní motivaci a ochotu převzít odpovědnost za své vzdělávání.

Pokud dítě během doby, kdy je nařízena distanční výuka onemocní a zdravotní stav mu neumožňuje se výuky v plném rozsahu účastnit, je potřeba jej omluvit - tj. informovat o nemoci MŠ.

Odkazy na pracovní listy a materiály pro děti a pro rodiče:

https://www.predskolaci.cz/ke-stazeni - pracovní listy

https://www.vesela-chaloupka.cz/materialy/predskolaci-bez-zapisu-149/ - pracovní listy

https://edu.ceskatelevize.cz/kabinet/dil/220553115500002 - jak správně držet tužku

https://www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Zapis_je_tu/Zapis_je_tu.mc&pageord=1 - on-line pracovní sešit

https://decko.ceskatelevize.cz/logohratky - pořady ČT k procvičení gymnastiky mluvidel